Elitarne samochody – kupisz je na specjalnych aukcjach

Każdy z nas fantazjuje o życiu w splendorze, to przykre, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym luksusie może żyć. W następstwie tego opowiastki o tym, że jakikolwiek pojazd należący do kogoś ważnego został kupiony za ciężkie finanse, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że dużo z używanych przez istotne osoby przedmiotów, gdy trafi na aukcję, ma prawo uzyskać wartość przekraczającą o wiele wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są doborowe samochody, jakie dawno temu były własnością legendarnych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się doborowe samochody, należące do obalonego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on duże zamiłowanie do luksusu, wszystkie samochody znajdujące się w jego stajni były wozami krótkich serii, wytwarzanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To przykre, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a czmychając wraz z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszelkie swoje dobra musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na aukcję, aby odzyskać choć znikomą część zagrabionych przez niego pieniędzy. 

Które samochodowe perełki pojawiły się na licytacji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje ekskluzywnych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą nabyć samochód mający swoją historię, inni pragną z bliska obejrzeć luksus i zadumać się nad bogactwem innych. Niejednokrotnie, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich wozów szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć wozem, który dawniej należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone czy innej gwiazdy. I oczywiście w wypadku samochodów wytwornych, które zostały wystawione na aukcje z różnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na domenie internetowej automoto przedstawiamy takie przypadki.

Przetargi wozów markowych cieszą się gigantycznym zainteresowaniem. I nie chodzi tu wyłącznie o samochody najnowszej generacji – niejednokrotnie się zdarza, że najwyższe sumy uzyskują samochody kilkudziesięcioletnie, niemniej jednak mające jakąś swoją historię. W jaki sposób dotychczas, najwyższą cenę zdobył samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został sprzedany za astronomiczna sumę 16,4 mln dolarów. Jest to rekord cenowy na licytacjach automobilowych. O tym samochodzie wiadomo wyłącznie, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego odbiorcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              technology

https://www.fox360.net/pl         biznes

https://www.fox360.net              technology

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *